Minisun C-vitamiini Junior Pikkunalle 80 purutablettia

Minisun C-vitamiini Junior Pikkunalle 80 purutablettia

Tuotetta on varastossamme
Lähetetään 0-2 arkipäivässä
Toimitus alk. 0 €*

normaalihinta: 12,00 €
10,20
Säästät 15 %

Tilaa uutiskirje ja saat 15% alennuksen normaalihinnoista! (ei koske lääkkeitä)

1 kg = 127,50 €


1 kg = 127,50 €

Minisun C-vitamiini Junior on lasten makuun sopiva nallenmuotoinen purutabletti. Nallenmuotoisen tabletin maku on peräisin luontaisesta mansikka-aromista, makeus luontaisista makeutusaineista (ksylitoli ja sorbitoli) ja punainen väri punajuuriväristä. Tuote ei sisällä gluteenipitoisen viljan ainesosia tai eläinperäisiä ainesosia. Se on maidoton, laktoositon, soijaton, liivatteeton ja hiivaton. 

Annostus: alle 3-vuotiaille 1 tabletti päivässä, ja vanhemmille lapsille 1-2 tablettia päivässä. Sopii nautittavaksi sekä tyhjään mahaan että aterian yhteydessä. Purutabletti sopii lapsille siitä iästä alkaen kun lapsi osaa pureskella tabletin. Liiallisella käytöllä voi olla laksatiivisia vaikutuksia. Suositeltua päiväannosta ei saa ylittää.

Vuorokausiannos (1-2 purutablettia) sisältää:

* C-vitamiinia 150-300 mg 187-374*

*% vuorokautisen saannin vertailuarvosta

Ravintolisä ei korvaa tasapainoista ja monipuolista ruokavaliota eikä terveitä elämäntapoja. Säilytettävä pienten lasten ulottumattomissa.
 

Markkinoija: Oy Verman Ab

 

Minisun C-vitamiini Junior Pikkunalle 80 purutablettia Tuotteen lisätiedot

Ainesosat - (Tarkista ajantasainen luettelo tuotteesta)

Makeutusaineet (sorbitoli, ksylitoli), C-vitamiini, aromit (mm. luontainen mansikka-aromi), paakkuuntumisenestoaine (kasvirasvahappojen magnesiumsuolat), väri (punajuuriväri). 


Asiakkaat, jotka ostivat tämän tuotteen, ostivat myös

DeviSol Drops
alk. 4,35 (1 l = 435,00 €)
Viruseptin Nenäsuihke 20 ml
24,00 (1 l = 1 200,00 €)

Selaa myös nämä tuoteryhmät: Minisun vitamiinit, C-vitamiinit, Lasten vitamiinit ja muut ravintolisät